KOKIEMS VALGIAMS GARDINTI NAUDOJAMOS KIAULPIENĖS?
Jaunų žiedų dedama į salotas ir tyres ir sriubas. Iš kiaulpienių žiedų gaminamas kiaulpienių medus. Ką tik pražydusių žiedų dedama į salotas ir sriubas. Su česnakais marinuoti jauni žiedai vartojami salotoms ir pirmiesiems patiekalams pagardinti, mišrainėms, įvairiai mėsai, ypač laukinei ir paukštienai pagardinti.
Itin vitaminingi švieži kiaulpienių lapai. Jauni lapeliai naudojami salotoms (kiaulpienių lapelių salotų receptas) ir sriuboms gaminti.
Kiaulpienės šaknys – taip pat naudojamos salotoms gaminti. Sudžiovinus bei paskrudinus augalo šaknis, jas galima vartoti kaip kavos pakaitalą. 
KOKIU TIKSLU NAUDOJAMOS KIAULPIENĖS?
Paprastosios kiaulpienės preparatai:
– didina apetitą,
– skatina šlapimo išsiskyrimą,
– gerina virškinimą,
– didina virškinimo liaukų sekreciją,
– didina tulžies išsiskyrimą,
– laisvina vidurius,
– skatina medžiagų apykaitą,
– aktyvina apsaugines organizmo funkcijas,
– varo prakaitą,
– tonizuoja,
– gerina atsikosėjimą,
– valo šlakus.

Skirtingai nuo sintetinių preparatų, kiaulpienėje yra kalio, kuris paprastai pašalinamas kartu su šlapimu. Kiaulpienė nevartojama sergant gripu, tulžies pūslės akmenlige, taip pat žarnų ir tulžies uždegimui. Didesni kiaulpienės nuoviro kiekiai gali sukelti šleikštulį ir širdies funkcijos sutrikimus, ypač vaikams (kai kur nurodoma, kad vaikams vartoti kiaulpienės nepatartina, nes gali sukelti pykinimą bei vėmimą).
Šaknų nuoviras vartojamas nuo lėtinio vidurių užkietėjimo, hemorojaus, nemigos, egzemos, furunkulų, nudegimų.
Kiaulpienių sultimis gydomos nuospaudos, strazdanos, karpos.
Kiaulpienės šaknų salotos vartojamos sergant diabetu, struma, sutrikus vyrų lytinei funkcijai ir kiaušidžių bei menstruacinei funkcijai moterims.
Kiaulpienė skatina druskų ir vandens išsiskyrimą per inkstus, todėl gali būti vartojama kaip papildoma priemonė esant padidėjusiam kraujospūdžiui, tinimams.
Kiaulpienių šaknų nuoviras turi atsikosėjimą gerinantį poveikį.

Šaltinis: www.sveikatosradijas.lt

3.7 3 votes
Patiko? Įvertinkite!