Būtina pažymėti, jog AD – ne tik odos liga, su ja yra susijusi ir gyvenimo kokybė, darbo, mokymosi bei kitos veiklos sutrikimai, ekonominė žala (Šeimos gydytojo vadovas, 2006).
2005–2006 metais buvo atliktas NHANES tyrimas, kuriame buvo apklausti 5.555 suaugę asmenys, atopinio dermatito paplitimas – 6,2 % (1 lentelė). Tyrimo rezultatai rodo, kad atopinis dermatitas siejamas su prastesniu savęs vertinimu, depresinėmis ir suicidinėmis nuotaikomis, apetito sutrikimais, energijos nebuvimu.
Vidutiniškai 2/3 suaugusių, sergančių atopiniu dermatitu, nurodo, kad jų būklė yra sunki ar vidutinio sunkumo. Daugumai jų, nepaisant paskirto gydymo, liga yra sunkiai valdoma. Daugiau nei 2 tūkstančių pacientų tyrimų duomenys rodo, kad jiems daugiau nei trečdalį dienų per metus (37 %, arba vidutiniškai 136 dienas) būna ūminių ligos simptomų. Vienas pagrindinių pacientų lūkesčių yra galimybė jiems patiems kontroliuoti ligos simptomų paūmėjimą, tačiau tai nėra paprasta, nes tam tikrais atvejais išsivysto atsparumas vietiniam gydymui (Paulikaitė, Malinauskienė, 2018). Galimybė koreguojant dietą sumažinti atopinio dermatito paūmėjimų trukmę ir taip pagerinti gyvenimo kokybę tampa aktuali ir svarbi.
Galiu padėti palengvinti ligos eigą, koreguojant mitybą. Sergu sunkiai valdomu atopiniu dermatitu ir pati. Daugiau informacijos čia >>>
Atopinis dermatitas ir mityba (mokslinis darbas) >>>